Батьківський навігатор

Підліток не прибирає в кімнаті: що робити?

🤯Коли діти входять у підлітковий вік, багато батьків хапаються за голову, адже просто не можуть змиритися з тим, якою неохайною стала їхня дитина.

 Починаються постійні сварки, нагадування про те, щоб дитина прибралася у своїй кімнаті, образи.

😌Але психологи запевняють, що така поведінка підлітка цілком припустима. 🧐Втім, безлад також має бути керованим. 

📝📝Тут (https://dityvmisti.ua/blog/8452-pidlitok-ne-prybyraie-v-kimnati-shcho-robyty/) дізнавалися, як знайти спільну мову з дитиною, яка навідріз відмовляється слідкувати за чистотою.












У месенджері Telegram виявили низку спільнот, де цькують дітей

В українському сегменті Telegram з'явилися канали, в яких жорстоко цькують дітей. Вони містять у своїй назві російське слово «сущность». Фактчекери ініціативи «По той бік новин» встановили, що такі спільноти створюють у великих містах, також вони трапляються і в невеликих населених пунктах. Детальніше про «небезпечний тренд» підлітків розповідаємо в матеріалі.
Фактчекери ініціативи «По той бік новин» знайшли та проаналізували десятки телеграм-каналів, які містять у своїй назві згадку слова «сущность». Вони виявили, що багато із них пов’язані в одну мережу й адмініструються одними й тими ж людьми, проте є й автономні. Більшість їхніх підписників — підлітки з України. Фактично, це чергові майданчики для їхнього онлайн-спілкування. У них адміністратори каналів викладають світлину тієї чи іншої особи начебто для того, щоб підписники публічно писали, що вони думають про неї.
"Насправді все це перетворилося на публічне цькування. Деякі дописи шокують дорослих: «плюньте на неї/нього», «обходьте десятою дорогою», «посилайте на…», «бийте ногами» — це найневинніші заклики, про які ми можемо розповісти. Більшість публікацій в цих «сущностях» схожі на помсту друзям та знайомим. Або ж це може бути колективне цькування однокласника чи однокласниці. Якщо хтось хоче образити або підставити когось, йому достатньо надіслати через спеціальний бот фото того/тієї, хто не до вподоби і розповісти якусь гидоту про нього/неї. Все, далі вже коментарі зроблять свою справу, — звертають увагу фактчекери."
При цьому, за інформацією дослідників, для цього часто використовують світлини, викладені підлітками у відкритий доступ у соцмережах. Добирають фото, які представляють «жертву» у найневигіднішому вигляді. Ні дописувачі, ні адміністратори таких каналів не відчувають жодної відповідальности, оскільки всі дописи анонімні.
"На деяких телеграм-каналах жертвам пропонують дізнатися, хто їх замовив та/або видалити допис. Але це вже не безплатно, ціна питання від 200 до 400 гривень. Ніби й небагато, але для дитини може бути відчутно. Що стосується адмінів, то вони заробляють не на сумі, а на кількості наданих послуг, а також на рекламі (вейпів, підліткового одягу, інших телеграм-каналів тощо), — розповіли фактчекери."
Також дослідники зазначили, що наразі не знайшли прямих доказів того, що виявлена схема є виразом російської інформаційно-психологічної операції, і що за ними стоять російські куратори. Проте впадає у вічі «глибока зануреність в російський культурний, соціальний та інформаційний простір» підлітків, які користуються цими каналами та їх тотальну російськомовність.
"Важко не помітити певну циклічність: у 2022 році «Синій кит» повернувся до України (перші згадки датуються 2017 роком), у лютому 2023-го — «ЧВК Редан», у лютому 2024 року — «Сущность». Це може вказувати як на природну зміну трендів і субкультур серед підлітків, так і не штучне підігрівання уваги до цього явища, — зазначили дослідники у своєму дописі в Facebook."
У проєкті «По той бік новин» розповіли, що вони вже звернулися за коментарями до Кіберполіції, проте офіційної відповіді ще не отримали. Нещодавно Всеосвіта розповідала — Telegram несе реальну загрозу для українців. Ознайомитися з п'ятьма причинами, чому наше суспільство не може відмовитися від цього застосунку та як цим користується росія, можна за цим покликанням.





 



























































































 



























Рекомендації та підтримка батькам щодо впровадження практик здорового харчування у своїх домівках, надаючи їм можливість робити усвідомлений вибір їжі для своїх дітей






































































Топ-9 рекомендацій для налагодження режиму дня підлітка

Підлітковий вік є ключовим для особистісного та академічного зростання. А добре структурований розпорядок дня є ключовим фактором для загального розвитку підлітка. В 13-17 років діти переживають середню школу, статеве дозрівання та бурхливе соціальне життя, яке часто може призвести до хаосу, якщо не керувати ним належним чином.Лише батьки можуть допомогти дітям налагодити успішний, збалансований розпорядок. «Діти в місті» підготували рекомендації, які допоможуть досягти цього тонкого балансу.

Розуміння підліткового мозку

Перш ніж занурюватися в рутинні налаштування, важливо зрозуміти мозок підлітка. За словами доктора Френсіс Дженсен, нейрофізіолога та автора книги «Підлітковий мозок», мозок підлітків все ще знаходиться на стадії розвитку, що робить їх більш схильними до імпульсивних рішень і загострення емоцій. Розуміння цього може допомогти у формуванні розпорядку дня, який буде закривати їхні потреби в розвитку.

Спільне планування Ключовим є залучення дітей до прийняття рішень. Як відомо, підлітки прагнуть до незалежності. Тому, наприклад, встановлення суворого розкладу навряд чи буде ефективним. Замість цього попрацюйте зі своїми дітьми, щоб створити розпорядок дня. Ця стратегія заохочує відповідальність і самостійність, завдяки чому вони з більшою ймовірністю будуть дотримуватися розкладу.

Послідовний режим сну

Різноманітні міжнародні фундації сну рекомендують підліткам спати 8-10 годин на добу. Намагайтеся робити сон пріоритетом, встановлюючи постійний час пробудження та заохочуючи дитину готуватися до сну без гаджетів. Підліток, який добре відпочив та виспався, більш здатний до концентрації та емоційної регуляції.

Структурований навчальний час

Оскільки шкільні обов’язки часто є значним стресом для дітей, виділення часу на домашнє завдання та навчання може запобігти сваркам через те, що дитина все робить в останню хвилину. Заохочуйте використання планувальників або цифрових календарів для відстеження термінів виконання завдань. Це, до того ж, добре розвиває навички управління часом.

Фізична активність

Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує на важливості регулярної фізичної активності для підлітків, зазначаючи, що вона сприяє здоровому росту та психологічному добробуту. Переконайтеся, що розпорядок дня вашої дитини включає час для спорту, фізичних вправ або будь-якої форми фізичної активності.

Вільний час

Будь-яка робота, відсутність ігор та вільного часу може призвести до вигорання. Відпочинок, хобі та спілкування необхідні дитині для психічного здоров’я. Баланс – це мета, а вільний час є його важливою частиною.

Час з сім’єю

Включіть сімейний час у розпорядок дня підлітка. Це може бути спілкування під час їжі, спільних занять чи запланованих сімейних вечорів. Ця практика сприяє зближенню та надає можливості для спілкування.

Стосунки з гаджетами

Встановіть здорові межі використання технологій. Занадто багато часу, проведеного біля екрану, може вплинути на сон і психічне здоров’я. Встановіть узгоджений час, коли телефони чи інші пристрої прибираються. Особливо це важливо під час навчання та сімейного відпочинку.

Створення розпорядку дня для підлітків полягає не в суворому контролі, а в керівництві та структуруванні. Йдеться про те, щоб налаштувати їх на успіх, дати їм інструменти, необхідні для управління своїм часом і обов’язками, і заохотити їх піклуватися про власний добробут.



Анкета «Молодь і протиправна поведінка»
Мета: вивчення  думки з приводу розповсюдженості  негативних явищ та можливих шляхів їх подолання.      ⬇

Гайд щодо використання соціальних мереж ⬇








Сучасні діти не можуть собі уявити світ без інтернету, соціальних мереж чи онлайн-ігор – це для них такі самі очевидні речі, як для нас із вами світло чи вода вдома 🤷‍♀️
В Україні, до прикладу, 96% дітей віком 10-17 років постійно користуються інтернетом. Онлайн-світ формує світогляд дитини, впливає на сімейні стосунки, допомагає навчатися, розвиває уяву, змінює дружбу та перші романтичні стосунки сучасних дітей. Разом із тим, він створює безліч новітніх ризиків для маленьких користувачів.
Тому, ми запрошуємо усіх батьків та освітян на вебінар «Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах» 📲
Команда громадської організації #stop_sexтинг запрошує батьків та освітян взяти участь у вебінарі на тему: «Як захистити дитину від онлайн-ризиків у соціальних мережах та месенджерах», що відбудеться у YouTube 19 жовтня о 19:00.








📢 Дедалі частіше в новинах можна натрапити на подібні заголовки, і в багатьох коментаторів виникає запитання: як цьому можна було запобігти?


▪️ Як батькам розпізнати суїцидальні думки та наміри у своєї дитини?

▪️ Як допомогти їй знайти інший вихід?

Розповідають психологині нашого фонду — Антоніна Сорочинська та Олена Лісова 👉 


https://life.pravda.com.ua/society/2023/10/5/256889/



ОСОБИСТА БЕЗПЕКА ДИТИНИ







Шановні батьки! Я взяла участь у  вебінарі "Не робіть цього:ТОП батьківських помилок при виборі професії для підлітка".Ділюся із вами інформацією. Отож перший крок запитайте свою дитину ⬇






















 

Немає коментарів:

Дописати коментар

🎨 Кращі YouTube-канали для вивчення англійської мови дітям! 🌟

🔹 Super Simple Songs 🎵 Веселі пісеньки у формі мультфільмів! Ідеально для дітей різного віку – легкі мелодії, що легко запам’ятати. 🔹 М...