🔔 Володимир Зеленський підписав закон про застосування англійської мови в Україні!
Згідно з новим законом, англійська мова офіційно отримала статус однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Цей документ визначає категорії посад, на яких кандидати зобов’язані володіти англійською мовою, та унормовує її застосування в різних сферах, таких як органи влади, освіта, культура, транспорт, охорона здоров’я та інші.
📌 Основні положення закону та як він змінить життя українців:
- Англійською мовою повинні володіти державні службовці категорії "А", "Б" і "В" (дві останні – за переліком уряду), голови ОДА, їхні перші заступники та заступники, керівники суб'єктів господарювання державного сектору економіки та інші.
- Держслужбовці матимуть від двох до чотирьох років на вивчення англійської мови після завершення воєнного стану.
- Відповідний законопроект був ініційований президентом Володимиром Зеленським і зареєстрований 28 червня 2023 року. Перше читання відбулося восени минулого року.
- Документ передбачає закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, враховуючи наміри країни вступити до ЄС і недостатній рівень володіння англійською серед громадян.
- Закон регулює використання англійської мови в роботі органів державної влади, місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги, на кордоні, у сферах освіти, транспорту та охорони здоров'я.
- Передбачено навчання англійської мови з дитячих садків і на всіх рівнях освіти.
- Пропонується транслювати фільми англійською мовою у кінотеатрах, а у разі збитковості показів держава компенсуватиме частину витрат кінотеатрам.
Друзі, це великий крок вперед у підвищенні рівня володіння англійською мовою в нашій країні! 🚀 Давайте разом підтримувати та розвивати цей важливий напрямок! 💪
📣 Презентація національної програми з популяризації англійської мови в Україні
📅 1 листопада о 10:00 відбудеться презентація програми, що має на меті популяризувати англійську мову як мову міжнародного спілкування в Україні. Мовну програму ініціював Президент України, а впроваджуватимуть її Міністерство цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України.
У сучасному світі володіння англійською мовою надає людям більше можливостей для роботи та особистого розвитку. Запуск програми дасть змогу українським талантам бути гідно представленими на міжнародному ринку та втілювати мрії майбутнього. Крім цього, трансформація статусу англійської як мови міжнародного спілкування в Україні — це важливий крок до членства у ЄС, що дасть змогу підвищити конкурентоспроможність українського бізнесу, науки, освіти та інновацій.
📌 Під час презентації спікери розкажуть більше про деталі та мету програми, продемонструють результати дослідження статусу англійської мови серед українців та українок, а також представлять перші продукти, що будуть корисними у вивченні англійської.
❗️Переглядайте трансляцію онлайн на https://www.youtube.com/@Mintsyfra
Національний проєкт з медіаграмотності МКІП «Фільтр» та Суспільне організовують Всеукраїнський урок єдності для школярів 5-11 класів, їхніх батьків та вчителів з усієї України! Глядачі дізнаються, хто такі боти та тролі, як розумно споживати інформацію та не вестися на маніпуляції.
🌐 Безпека дітей в інтернеті: інструменти й поради для вчителів
Інтернет відкриває дітям величезний простір для розвитку і пошуку нових знань. Але й приховує безліч небезпек, якщо не дотримуватися інформаційної гігієни. Як використовувати онлайн-інструменти правильно та поліпшити навички школярів з безпечного поводження в мережі, освітяни можуть дізнатися на тренінгу «Безпека дітей в інтернеті: інструменти та поради для вчителів».
“Минув лише місяць навчання, а всі вже втомлені”: як цьому зарадити та які техніки відновлення найефективніші
Нещодавно сімейна та дитяча психологиня Світлана Ройз розповіла, що третій тиждень навчання вважається кризовим під час адаптації до школи. Він може бути складним як для учнів, так і для вчителів.
І діти, і дорослі можуть відчувати сильну втому, ставати більш дратівливими, неуважними. Також від дітей можуть лунати фрази “я ненавиджу школу”, “мене все дістало” тощо.
Немає коментарів:
Дописати коментар