Завантажити ⬇⬇⬇
https://drive.google.com/file/d/10m9Y-vG0qJwxPoQw2XwaKNCSzCXQv19D/view?usp=sharing
Чим новий підхід до оцінювання відрізняється від старого?
Відповідно до Державного стандарту 2011 року оцінювання було більш орієнтовано на знання. У нових стандартах у центрі — обов'язкові результати навчання учнівства, які реалізовуємо через компетентнісний підхід.
Ці вимоги представлено через результати на трьох рівнях:
Зміни до підходів у навчанні позначилися на критеріях. Якщо попередні критерії оцінювання навчальних досягнень було орієнтовано більше на факти, правила й дані, тобто на знаннєвий компонент, то зараз йдеться про компетентності (знання, уміння, способи мислення, погляди, цінності).
Де шукати орієнтири та критерії для оцінювання?
Державний стандарт базової середньої освіти (далі — ДСБСО) — це основний документ, у якому можна побачити цілісну картину того, чого навчати, а отже, і що оцінювати.
У додатках стандарту, крім базових знань, зазначено групи результатів навчання й орієнтири для оцінювання. Орієнтири для оцінювання дають змогу формувати інструменти для оцінювання.
Критерії для оцінювання за освітніми галузями розроблено на основі загальних критеріїв, але з урахуванням характеристики груп результатів відповідної галузі.
Як трактувати різну кількість груп результатів у стандарті та критеріях оцінювання у свідоцтві досягнень для деяких галузях?
Щоб спростити заповнення свідоцтва досягнень, окремі суміжні групи результатів (там, де це можливо) було об’єднано, тому в громадянсько-історичній, природничій і математичній освітніх галузях кількість груп результатів у ДСБСО не збігається з кількістю груп у свідоцтві досягнень.
Так, наприклад, у природничій освітній галузі запропоновано під час оцінювання орієнтуватися на три групи результатів: перша група спрямована на розвиток експериментальних навичок, коли учні здійснюють безпосередні дослідження фізичних явищ; друга група — на вміннях шукати й аналізувати інформацію; третя передбачає, що учні розуміють і можуть пояснити основні фізичні закони й закономірності, використовують ці знання для пояснення природних явищ.
У громадянсько-історичній освітній галузі в ДСБСО результати навчання подано за шістьма групами, проте під час розроблення критеріїв ці групи було об’єднано в три. Так, у групі результатів:
Водночас запропонована форма свідоцтва досягнень є орієнтовною, тому заклад освіти може або використовувати пропонований міністерством спрощений варіант, або дотримуватися визначеної стандартом кількості груп результатів.
Джерело https://mon.gov.ua/news/otsiniuvannia-v-59-klasakh-nush-vidpovidaiemo-na-zapytannia
🔹 Super Simple Songs 🎵 Веселі пісеньки у формі мультфільмів! Ідеально для дітей різного віку – легкі мелодії, що легко запам’ятати. 🔹 М...